Akmenys pirtims, avietinis kvarcitas 5-9cm 20kg

Akcija!

899

Avietinis kvarcitas apgludintas (Mалиновый кварцит, Порфир, Царский Камень, Shoksho) dėka didelio tankio ir nedidelio šiluminio laidumo ilgą laiką duoda labai lengvą ir gerą garą. Labai atsparus aukštoms temperatūroms ir temperatūros pokyčiams, todėl pirties krosnelėse labai ilgai nesutrupa.
Akmuo išgaunamas Karelijoje, juo istoriškai puošiami didingi pastatai Masvoje ir Peterburge. Iš jo padaryta Lenino mauzoliejaus viršutinė dalis, puošia Emitažo, daug cerkvių ir kitų pastatų interjerus ir fasadus.
Pagal cheminę sudėtį tai beveik grynas kvarcas (iki 98%).

 

Visi akmenys būna plauti gamykloje, tačiau švara nepamaišys, todėl nuplaukite ir būtinai išdžiovinkite.

 

Akmenis dėkite, tolygiai užpildydami visą akmenų konteinerio plotą, taip, kad jie laikytusi atsirėmę vienas į kitą ir į krosnelės sieneles.

 

Kuo daugiau sudėsite akmenų tuo daugiau sukaupsite šilumos ir daugiau gausite garo, tačiau jeigu per akmenis necirkuliuoja oras – nešyla pirtis, perkaista ir greitai perdega kaitinimo elementai.

 

Virš kaitinimo elementų, priklausomai nuo krosnelės ir akmenų dydžio, uždėkite 5-8 cm akmenų taip, kad nesimatytų kaitinimo elementų. Didesnis kaupas akmenų paprasčiausiai nesušils. Jeigu šis sluoksnis suplonėjo ir pradėjo šviesti įkaitę tenai – neatidėliodami perrinkite akmenis ir pakeiskite sutrupėjusius.

 

Ant visų elektrinių ir malkinių krosnelių be išimties galima pilti vandenį. Galimo pilti vandens kiekis priklauso nuo akmenų kiekio, jų temperatūros ir krosnelės galingumo. Malkinei krosnelei labai svarbu šilumos nuėmimo efektyvumas. Jeigu papilsite per daug – atšals akmenys ir kartu visa pirtis.