Tai mūsų naudojama konstrukcija tradicinių pirčių įrengimui įvairiuose pastatuose, kurios savo esme atitinka Suomijoje naudojamus pirčių įrengimo normatyvus.Mes siūlome naudoti šias konstrukcijas ir rąstinėse pirtyse jeigu, jose naudosite metalinį malkinį arba elektrinį pečių. Šiuolaikiniuose pečiuose yra per mažas akmenų kiekis, kad juose, po maudymosi likusios šilumos, užtektų išdžiovinti pirtį.

 

 

PASTABOS:

 

Sienų ir lubų karkasas turi būti sujungtas tarpusavyje į vientisą konstrukciją.

 

Pirties lubos turi būti standžiai pritvirtintos prie patalpos lubų.

 

Sienų garo izoliacija sujungimo vietose perdengta 20 cm, perkalta tąšeliu ir suklijuota specialia lipnia juosta.

 

Pagal Suomijos statybos normatyvus, tąšai iš kurių renkamas pirties karkasas turi būti impregnuoti. Kadangi mums teko ardyti ir perdarinėti daug pirčių, mes įsitikinome, kad esant gerai padarytai garo izoliacijai karkasas išsilaiko puikai. Todėl, Lietuvoje nesant tokios tradicijos, mes impregnuotus tąšus siūlome naudoti tik ypatingai apkrautiems objektams.

 

Pagal Suomijos statybos normatyvus, turi būti paliktas 1cm tarpas tarp lubų ir sienų dailylentės. Jis skirtas dailylentės ventiliacijai. Mes manome, kad naudojant specialų pirtinį dailylentės profilį, užtenka ventiliacijos per susidarančias skylutes palubėje. Tai irgi Lietuvos tradicija, o taip ir gražiau.

 

Prie grindų sienų garo izoliacija turi būti sujungta su grindų drėgmės izoliacija.

 

Stabilesnės lygesnės yra pertvaros su metaliniu karkasu. Ant tokio karkaso tvirtinimas gipso kartonas ir klijuojamos plytelės.

 

Pertvara gali būti tiek pirties, tiek priepirčio aukščio.

 

NEBŪTINA, BET MALONU:
Šie punktai neturi, arba turi mažai įtakos pirties ilgaamžiškumui ir funkcionalumui, dažnas užsakovas to nepastebi, arba nekreipia dėmesio, bet profesionalui rėžia akį, tai:

 

Pirties geometrija

 

1. Svarbu ne tik sienų vertikalumas ir lubų horizontalumas, bet būtini ir statūs kampai. Tai reikalauja papildomo darbo ir įgudimo, todėl „greitai, gerai ir pigiai” dirbantys meistrai to net nesivargina daryti. Rezultatas -„klyno” formos dailylentės kampuose.

 

2. Pirties karkasui turi būti naudojami tik sveikos džiovintos pušies obliuoti tąšai. Jeigu tąšai džiūsta ant sienos, tai nebus ir lygumo. Gal nieko blogo ir eglė, bet mes naudojame tik pušį, nes ji kietesnė ir ilgaamžiškesnė.

 

Kalamais kaiščiais pritvirtintas karkaso tąšas nuo daugkartinių temperatūros svyravimų įgyja laisvumo ir sienose atsiranda kelių mm nelygumai. Tai galima pastebėti tik kampuose ir gultų tvirtinimo vietose. To neatsitinka, kai tąšas prie sienos tvirtinamas per metalinį kampuotį. Mes tai siūlome ypatingai atsakingiems objektams.

 

Iš objekte su pjūklu supjaustytų gultų ruošinių padaryti gultai niekuomet nebus dailūs. Gerai padaryti gultams, būtinai reikalinga skersavimo, bei frezavimo staklės ir darbastalis, todėl mes visus gultus gaminame dirbtuvėse, o objekte tik sumontuojame.

 

Sienas galima dengti pirties laku, jo yra kelių gamintojų, skiriasi tik klampumu ir dengiamumu, tačiau mes visiems savo klientams rekomenduojame medienos apsaugą parafino aliejų pagrindu, jis susigeria į medį ir uždaro jo poras. Prisilietus nesijaučia jokios dangos, o ir valosi daug geriau.

 

Parašykite komentarą

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką Sutinku arba naršykite toliau.