Pirties akmenys, Vulkanitas 10-15cm 20kg

1399

 

 

 

Tai akmenys pirtims iš juodo Vulkanito. Kieto ir ekologiškai švaraus akmens. Akmenys 10-15 cm skirti malkinėms ir didelėms elektrinėms krosnelėms.

DĖMESIO: Elektrinėse krosnelėse galima naudoti tik specialų akmenį.

Krosnelę naudojant kartą per savaitę, akmenis reikėtų perrinkti po metų, o vėliau perrinkinėti kas pusę metų, išmetant sutrupėjusius, arba pakeisti visus. Naujus akmenis reikia dėti taip, kad virs tenų būtų 5-8 cm akmenų. Šio sluoksnio suplonėjimas – rimtas signalas perinkti akmenis.

DĖMESIO: Sutrupėjusių akmenų dalelės užkiša tarp akmenų esančius oro tarpus, ko pasekoje gali perkaisti, susikraipyti ir perdegti kaitinimo elementai.

Visi akmenys būna plauti gamykloje, tačiau švara nepamaišys, todėl nuplaukite ir būtinai išdžiovinkite.

Akmenis dėkite, tolygiai užpildydami visą akmenų konteinerio plotą, taip, kad jie laikytusi atsirėmę vienas į kitą ir į krosnelės sieneles.

Kuo daugiau sudėsite akmenų tuo daugiau sukaupsite šilumos ir daugiau gausite garo, tačiau jeigu per akmenis necirkuliuoja oras – nešyla pirtis, perkaista ir greitai perdega kaitinimo elementai.

Virš kaitinimo elementų, priklausomai nuo krosnelės ir akmenų dydžio, uždėkite 5-8 cm akmenų taip, kad nesimatytų kaitinimo elementų. Didesnis kaupas akmenų paprasčiausiai nesušils. Jeigu šis sluoksnis suplonėjo ir pradėjo šviesti įkaitę tenai – neatidėliodami perrinkite akmenis ir pakeiskite sutrupėjusius.

Ant visų elektrinių ir malkinių krosnelių be išimties galima pilti vandenį. Galimo pilti vandens kiekis priklauso nuo akmenų kiekio, jų temperatūros ir krosnelės galingumo. Malkinei krosnelei labai svarbu šilumos nuėmimo efektyvumas. Jeigu papilsite per daug – atšals akmenys ir kartu visa pirtis.